Jak wyglądał 1-maja w Niemczech i Austrii w 1933 roku
Niemcy gdzie się dało wywieszali swastyki, a Austria panicznie bała się rozruchów. W Ekspresie Lubelsko-Wołyńskim pokazano kilka ikonicznych fotografii z 1933 roku.
W Wiedniu
W Austrii postępowały napięcia wewnętrzne. W związku z obawami przed rozruchami 1 maja 1933 roku, garnizon stolicy Austrii był już kilka dni w ciągłym pogotowiu. Na zdjęciu samochód pancerny, który strzeże wrót dawnego pałacu cesarskiego Hofburg.
W Monachium
Niemieccy kominiarze w Monachium paradujący ze swastykami mieli pokazywać, że nawet tradycyjne grupy zawodowe popierają nowy reżim.
W małym miasteczku
W jakimś małym miasteczku niemieckim, pewna rodzina wydaje się że wywiesza jakieś "wielkie pranie". Nic bardziej mylnego. To też ozdoby na Święto Pracy Narodowej.