Berlin: Okazała nowa polska placówka dyplomatyczna w 1921 roku
We wrześniu 1921 r. zawitał do Berlina nowy poseł – pan Madeyski. Był drugi poseł polski w Berlinie, a pierwszy, który zamieszkał w nowym gmachu poselstwa. Nazwijmy gmach ten pałacykiem lub willą. Francuzi nazwaliby go z pewnością "Hôtel", a Anglicy po prostu "Place". Demokratyczna siedziba demokratycznego posła demokratycznej republiki.
Redakcja ohistoryczny.pl