Tak wyglądała odbudowa Poznania po 1945 roku
Powojenny Poznań był miastem wielkiej odbudowy. Przywracano komunikację miejską, remontowano szkoły, planowano nowe linie tramwajowe i odbudowywano mosty. Za tymi inwestycjami kryły się zwykłe potrzeby mieszkańców: dojazd do pracy, nauka dzieci, dostęp do wody i połączenie odległych dzielnic z centrum.
Redakcja ohistoryczny.pl