Wspólne toasty z Niemcami po meczu w 1933 roku
W grudniu 1933 roku reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii zmierzyła się z Niemcami. Spotkanie rozegrano w Berlinie, kilka miesięcy po dojściu Adolfa Hitlera do władzy. Na boisku Niemcy wygrali 1:0 po golu w samej końcówce meczu, ale już następnego dnia prasa pisała, że wynik nie oddawał przebiegu gry. Nawet niemieckie gazety przyznawały, że Polacy zasłużyli co najmniej na remis.
Redakcja ohistoryczny.pl