ORP Wilk: Tajna broń polskiej floty przedarła się przez piekło
Niemcy byli pewni, że ten okręt leży już na dnie Bałtyku. Tymczasem potężny, stalowy drapieżnik, wybudowany za pożyczone od Francuzów miliony, przemknął im pod samym nosem. 12 kwietnia 1929 roku w Hawrze zwodowano ORP "Wilk" – pierwszą dumę polskiej floty podwodnej. Kulisy jego budowy, politycznych nacisków i brawurowej ucieczki z 1939 roku to gotowy scenariusz na hollywoodzki thriller.
Redakcja ohistoryczny.pl