Pierwsza w historii polska ekspedycja na Grenlandię
Wiosną 1937 roku zorganizowano pierwszą w historii polską ekspedycję naukową na Grenlandię. Na jej czele stanął wybitny glacjolog i geograf prof. Aleksander Kosiba. Wyprawa, przygotowana przez Towarzystwo Geograficzne we Lwowie, była przełomem w dziejach polskiej nauki polarnej i zapisała się w historii jako początek polskiego udziału w badaniach Arktyki.
Redakcja ohistoryczny.pl