Polscy emigranci w Chinach w latach 20. XX wieku
Polaków spotykano wówczas w wielu miastach Dalekiego Wschodu: w Hongkongu, Singapurze, Qingdao (Cindao), Makau oraz w Czycie. Kilka osób mieszkało w Pekinie, kilkanaście w Tiencinie, a kilkadziesiąt w Szanghaju. Najlepiej zorganizowane były kolonie polskie w Tiencinie i Szanghaju, gdzie istniały instytucje o charakterze kulturalno-oświatowym, domy polskie oraz biblioteki.
Redakcja ohistoryczny.pl